علائم اولیه بارداری
علائم اولیه بارداری

شایع ترین علائم نشانه های اولیه بارداری ممکن است شامل موارد زیر است:

پریود از دست رفته:

اگر در سنین باروری خود هستید و یک هفته یا بیشتر بدون شروع چرخه قاعدگی مورد انتظار می گذرد، ممکن است باردار باشید. با این حال، اگر سیکل قاعدگی نامنظم داشته باشید، این علامت می تواند گمراه کننده باشد.

از کجا متوجه تأخیر در تاریخ پریودی شوم؟

لیوم بانو یکی از بهترین اپلیکیشن های مجهز به تقویم قاعدگی و بارداری است.و شما با بهره مندی از تقویم قاعدگی آن می‌توانید اطلاعات دقیق نسبت به پریودی خود داشته باشید.

برای دانلود اپلیکیشن مدیریت قاعدگی و بارداری لیوم بانو اینجا کلیک کنید.

سینه های حساس و متورم:

تغییرات هورمونی در اوایل بارداری ممکن است سینه های شما را حساس و دردناک کند. این ناراحتی احتمالاً پس از چند هفته کاهش می یابد زیرا بدن شما با تغییرات هورمونی سازگار می شود.

حالت تهوع با یا بدون بالا آوردن:

علائم اولیه بارداری
علائم اولیه بارداری

تهوع صبحگاهی که می تواند در هر زمانی از شبانه روز رخ دهد، اغلب یک تا دو ماه پس از بارداری شروع می شود.
با این حال، برخی از زنان زودتر احساس تهوع می کنند و برخی هرگز آن را تجربه نمی کنند. در حالی که علت تهوع در دوران بارداری مشخص نیست، هورمون های بارداری احتمالاً نقش دارند.

افزایش ادرار:

ممکن است بیشتر از حد معمول احساس ادرار داشته باشید. مقدار خون در بدن شما در دوران بارداری افزایش می یابد و باعث می شود کلیه ها مایع اضافی را که به مثانه شما ختم می شود زودتر پردازش کنند.


خستگی:

خستگی در بین علائم اولیه بارداری در رتبه بالایی قرار دارد. هیچ کس به طور قطع نمی داند که چه چیزی باعث خواب آلودگی در سه ماهه اول بارداری می شود. با این حال، افزایش سریع سطح هورمون پروژسترون در اوایل بارداری ممکن است به خستگی کمک کند.باعث خستگی شما شود.

بد خلقی:

علائم اولیه بارداری
علائم اولیه بارداری

افزایش هورمون ها در بدن شما در اوایل بارداری می تواند شما را به طور غیرعادی احساساتی و زودرنج کند. نوسانات خلقی نیز رایج است. و ممکن است اطرافیان شما علت این رفتار تان را متوجه نشوند.


نفخ:

تغییرات هورمونی در اوایل بارداری می تواند باعث شود که شما احساس نفخ کنید، شبیه احساسی که ممکن است در شروع دوره قاعدگی داشته باشید.

لکه بینی خفیف:


لکه بینی خفیف ممکن است یکی از اولین علائم بارداری باشد. این خونریزی که به عنوان خونریزی لانه گزینی شناخته می‌شود، زمانی اتفاق می‌افتد که تخمک بارور شده به دیواره رحم می‌چسبد ( حدود ۱۰ تا ۱۴ روز پس از لقاح) خونریزی لانه گزینی تقریباً در زمانی اتفاق می افتد که شما انتظار دارید دوره قاعدگی داشته باشید. با این حال، همه زنان آن را ندارند.


گرفتگی عضلات واژن:

برخی از زنان در اوایل بارداری دچار گرفتگی خفیف رحم می شوند. که در اوایل بارداری به علت تغییرات هورمونی و در ادامه به دلیل بزرگ شدن جنین و فشار به رحم ایجاد می‌شود.

یبوست:

تغییرات هورمونی باعث کند شدن سیستم گوارش شما می شود که می تواند منجر به یبوست شود. بیزاری از غذا زمانی که باردار هستید، ممکن است نسبت به بوهای خاصی حساس تر شوید و حس چشایی شما تغییر کند. مانند سایر علائم بارداری، این ترجیحات غذایی را می توان با تغییرات هورمونی تغییر داد. گرفتگی بینی. افزایش سطح هورمون و تولید خون می تواند باعث تورم، خشکی و خونریزی غشای مخاطی بینی شما شود و این ممکن است باعث گرفتگی یا آبریزش بینی شود.


آیا داشتن این علائم به طور قطع نشانه بارداری است؟

علائم اولیه بارداری
علائم اولیه بارداری

بسیاری از این علائم و نشانه ها مختص بارداری نیستند. برخی می توانند نشان دهند که شما در حال بیمار شدن هستید یا اینکه قاعدگی شما در شرف شروع است. به همین ترتیب، شما می توانید بدون تجربه بسیاری از این علائم باردار شوید.

با این حال، اگر پریودتان عقب افتاد و متوجه برخی از علائم بالا شدید، یک تست بارداری خانگی انجام دهید یا به پزشک خود مراجعه کنید. اگر تست بارداری خانگی شما مثبت است،با پزشک خود قرار ملاقات بگذارید. هر چه زودتر بارداری شما تایید شود، زودتر می توانید مراقبت های دوران بارداری را شروع کنید.

تست بارداری آنلاین

به کمک اپلیکیشن لیوم بانو می‌توانید از تست بارداری آنلاین بهره ببرید و تا حد زیادی نسبت به وضعیت بارداری خود مطمئن شوید.

نکته پایانی

اگر قصد بارداری دارید یا تازه متوجه شده اید که باردار هستید، مصرف روزانه یک ویتامین دوران بارداری را شروع کنید. ویتامین‌های دوران بارداری معمولاً حاوی ویتامین‌ها و مواد معدنی مهمی مانند اسید فولیک و آهن هستند که از رشد و تکامل کودک شما حمایت می‌کنند.